Aba-Novk Agra Kulturlis Kzpont - Szolnok

    A hét kistermelője: Nagy Szabolcs

    A hét kistermelője: Nagy Szabolcs

    E heti hősünk, Nagy Szabolcs a gyerekkori disznóvágások ízvilágát, élményét hozza el minden hónap második vasárnapján az Agóra elé. Bár disznótoros élményei nagyon sokunknak lehetnek, mégis nagyon kevesekből lesz olyan elhivatott kistermelő, mint a nagykörűi fiatalemberből.

    Log

    Eltanult, kitanult, beletanult szakmád ez? Már ha egyáltalán szakma, nem pedig hivatás.

    Szakmám is, ez teljesen biztos, hiszen hentesnek tanultam. Utána hús- és hentesáru eladói szakképesítést is szereztem. De hivatásnak is gondolom, mert kicsi gyerekként is nagyon szerettem sertepertélni az otthoni disznóvágásokon. A szüleimnek segítve is ragadt rám ez- az.

    A gyermekkorod ízvilága köszön vissza a saját termékeidben is?

    Döntő többségében igen. Nagyon keveset, szinte semmit sem változtattam azokon a recepteken, a fűszerezéseken, amiket gyerekként láttam. Jellemzően ugyanúgy készítem a termékeimet, ahogy kiskoromban láttam, ellestem. Egy- két dolog van csak, amin változtattam, de ezek a változtatások szinte jelentéktelen apróságok.

    Az imént egy úr az iránt érdeklődött, hogy van- e paprikamentes kolbász.

    Ez például azon kevés termékem közé tartozik, ami újítás vagy újdonság bizonyos szempontból. A feleségem erdélyi, náluk láttam ezt először- ott több helyen paprika nélkül készítik a kolbászt. Egy- két embertől hallottam, hogy gyomorbántalmak miatt nem ehet pirospaprikát. Ez vezetett oda, hogy elhatároztam: megpróbálom. Készítettem néhány pár kolbászt, amibe nem kevertem pirospaprikát. Elfogyott, többen is állítják, hogy elsőre is nagyon ízlett nekik és azóta is hűséges vásárlóim.

    Log

    A kistermelőknek létfontosságú, hogy minél könnyebben jussanak el a vásárlókhoz. Akár ilyen piacokon is, mint a szolnoki Helyi Termékek Vására.

    Én ezt a vásárt szeretem a legjobban. Nagyon tetszik ez a közvetlen kapcsolat és az, hogy a vásárló látja, mit vesz meg. Nagyon jó ötlet volt annak idején, hogy ezt a vásárt ide, az Agórához tervezték. Örülünk neki. A kezdetekkor az agrárkamara átvállalta a helypénzt, így a NAK is segített ennek a vásárnak az elindulásában. Itt is és Szandaszőlősön is.

    Mennyi elfoglaltságot jelent Számodra, hogy minden hónapban meg tudj jelenni a Helyi Termékek Vásárán?

    Elég mélyen benne kell lenni. Én magam nevelem a sertéseket, a gondozásuk, ellátásuk ad bőven munkát. Aztán ha eljön az ideje, elviszem a vágóhídra, levágatni. Utána a feldolgozást megint magam végzem otthon. Ez mindennapi elfoglaltság. Általában napi tíz- tizenkét órára szokott kijönni.

    Log

    Megéri? Nem csak anyagilag értem.

    Hogyne, persze, hogy megéri! Amikor a vásárlón látom, hogy elégedett a munkámmal, az nagyon jó érzés. Úgy jönnek vissza, hogy dicsérik a termékeimet. Ez komoly elismerés és boldogság. Az elégedett, visszatérő vásárló a főnyeremény!

    Mutasd meg barátaidnak is:

    Privacy Overview

    This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
    Necessary
    Always Enabled
    Functional
    Performance
    Analytics
    Advertisement
    Others