Aba-Novk Agra Kulturlis Kzpont - Szolnok

    Vasútvilág – jubileumi rendezvény az Agórában

    Vasútvilág – jubileumi rendezvény az Agórában

    Idén rendezték meg tizedik alaklommal a Szolnoki Országos Vasúttörténeti- és Vasútmodell-kiállítást az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban március 15. és 17. között.

    Ezen a hosszú hétvégén az Agóra egész területén a vasúté volt a főszerep. Több mint 2000 négyzetméteren több száz méternyi mini vasútvonal volt látható. A jubileumra való tekintettel idén minden korábbi kiállítót meghívtunk, akik közül szinte mindenki meg is tisztelte  rendezvényünket – mondta Pálinkás Csaba, az esemény főszervezője.        

    – A visszajelzések alapján a látogatók és a kiállítók is elégedettek voltak a rendezvénnyel. 4000 fő felett volt a látogatók száma. Ki szeretném emelni, hogy az ország több pontjáról is érkeztek hozzánk. Többek között Nyíregyházáról, Budapestről – tette hozzá a főszervező.

    Terepasztalokon jelent meg egy mini vasútvilág különböző szerelvényekkel, és akár az USA-ig elzakatolhattak a rendezvény vendégei.

    – Tizennyolc éve tértünk vissza Szolnokra Amerikából. Ott nagyon megszerettük a vasútat, és ezért elkezdtük építeni a terepasztalt. Már többször voltunk ezen a rendezvényen, idén is sok az érdeklődő, aminek nagyon örülünk – mondta Kádár Zoltán a Free-MoN Szolnok képviseletében. A Kádár-család 3D nyomtatási technológiával mutatja be az egyedi járműveket, épületeket és jeleneteket, amelyek az Amtrak utasszállító társaság nyugati-parti vonalait tükrözik.

    A programot különböző kézműves foglalkozások és okosjátékok színesítették.  

    Az esemény egy pályaorientációs programot is adott a fiataloknak, hiszen a Szolnoki Szakképzési Centrum és a Logischool is remek szakmai bemutatókat, programozási lehetőségeket hozott el a rendezvényre.    

    A jótékonyság jegyében a látogatóknak lehetőségük volt a Magyar Vöröskereszt helyi szervezetét támogatni. Az Aba-Novák Agórában egyébként rendszeresen minden hónapban szervez önkéntes véradást a Vöröskereszt.  

    –  Három zsák plüsst és két nagy doboz társasjátékot kaptunk a rendezvény látogatóitól.  Emellett önkéntes véradást is szerveztünk. Összesen harminchatan adtak vért, ami felülmúlta várakozásainkat – mondta Juhász Éva, a Magyar Vöröskereszt Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei igazgatója.

    A szervezők szándéka szerint jövőre is lesz Szolnoki Országos Vasúttörténeti- és Vasútmodell- kiállítás, hiszen a város és a vasút történte a hosszú évtizedek során összeforrt. A Budapest-Szolnok vasútvonal már százhetvenhét éves. Építése idejében a szolnoki vasútállomás Európa egyik legmodernebb pályaudvarának számított. A vasúti szerelvények gyártása pedig napjainkban is jelenetős a vármegyeszékhelyen.  

    „Száz vasútat, ezeret!

    Csináljatok, csináljatok!

    Hadd fussák be a világot,

    Mint a testet az erek.

    Ezek a föld erei,

    Bennök árad a müveltség,

    Ezek által ömlenek szét

    Az életnek nedvei.”

    (Petőfi Sándor: Vasuton)

    Zana Anita

    Mutasd meg barátaidnak is:

    Privacy Overview

    This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
    Necessary
    Always Enabled
    Functional
    Performance
    Analytics
    Advertisement
    Others